9 August 2022
Öne Çıkanlar

YJA STAR Gerillaları Yaşanan Büyük Savaşı Anlattı

 

 

YJA Star gerillaları Sorxwîn Serhad ve Stêra Ararat, havan silahı ile gerçekleştirdikleri eylemlerin Türk askerlerini psikolojisini alt üst ettiğini söyledi.

Türk Devleti’nin 17 Nisan’da Zap, Avaşîn ve Metîna’yı hedef alan saldırılarıyla Başûrê Kurdıstan’da başlayan savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Kürdistan özgürlük gerillaları, yeni dönemin tarz ve taktikleriyle çok etkili eylemlere imza atıyor. YJA Star gerillaları, özellikle Zap’taki savaşın ilk gününden bu yana; Türk askerlerinin işgal etmeye çalıştığı her tepede eylem düzenliyor.

YJA Star ağır silah timlerinin eylemleri, işgalci ordunun tüm planlarını boşa çıkarıyor. YJA Star gerillaları Sorxwîn Serhad gerillanın elindeki basit silahları büyük bir yaratıcılık ve profesyonelce kullandığını belirtti.

Düşman şimdiye kadar ne kadar indirme yapmak istese de her seferinde darbe alıyor. Arkadaşların eylemleriyle ağır darbeler alıyor. Sıkışmış durumda. Ben havancı olarak savaşıyorum. Amacımız havan toplarıyla düşmanı yok etmek. Bugüne kadar birçok eylem düzenledik. Bunlar sonuç alıcı oldu ve düşmanın çok sayıda ölü ve yaralısı oldu.

Stêra Ararat ise İşgalci Türk ordusunun karşılaştığı direnişle şoka uğradığını vurguladı. Operasyonun gidişatı (Türk ordusunun) sıkıştığını gösteriyor. Zap’ta bu kadar büyük ve kahramanca bir direnişle karşılaşacağını tahmin edemiyordu. Bu savaş düşmanın hangi taktik ve stratejiyle gelirse gelsin gerillanın karşılık verebileceğini gösterdi.